Przejdź do treści

10 największych korzyści z energii słonecznej

  Istnieje wiele powodów, dla których właściciele domów korzystają z energii słonecznej, ale poprawa środowiska i obniżenie kosztów energii są najbardziej powszechne. Wiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że energia słoneczna to doskonała modernizacja domu i chętnie ograniczają emisję dwutlenku węgla, jednocześnie poprawiając wartość nieruchomości.

  Niezależnie od tego, czy motywacja do korzystania z energii słonecznej jest ekonomiczna, ekologiczna czy osobista, lista zalet takiej instalacji przemawia do każdego. Oto dziesięć głównych powodów, dla których energia słoneczna jest dobra dla twojego domu i firmy.

  1. Drastycznie zmniejsz lub nawet wyeliminuj rachunki za prąd

  Niezależnie od tego, czy jesteś właścicielem domu firmą, czy organizacją non-profit, koszty energii elektrycznej mogą stanowić dużą część miesięcznych wydatków. Dzięki systemowi paneli słonecznych wygenerujesz darmową moc nawet na 40 lat.  Nawet jeśli nie wyprodukujesz 100 procent zużywanej energii, energia słoneczna zmniejszy rachunki za media i nadal będziesz oszczędzać dużo pieniędzy.

  2. Świetny sposób na inwestycję i zysk

  Panele słoneczne nie są wydatkiem – są jednym z najlepszych sposobów inwestowania, a zwroty rywalizują z bardziej tradycyjnymi inwestycjami, takimi jak akcje i obligacje. Dzięki znacznym oszczędnościom na rachunkach za energię elektryczną przeciętny właściciel domu opłaca swój system paneli słonecznych w ciągu siedmiu do ośmiu lat i widzi zwrot z inwestycji w wysokości co najmniej 20 procent w skali roku!.

  3. Chroń się przed rosnącymi kosztami energii

  Jedną z najbardziej oczywistych korzyści płynących z paneli słonecznych jest możliwość zabezpieczenia cen mediów. W ciągu ostatnich TRZECH lat (2016-2019) ceny energii elektrycznej w budynkach wzrosły średnio o Czterdzieści procent. Inwestując teraz w system energii słonecznej, możesz ustalić stawkę za energię elektryczną i zabezpieczyć się przed nieprzewidywalnymi wzrostami kosztów energii elektrycznej. Jeśli jesteś firmą lub właścicielem domu do wynajęcia z fluktuacjami przepływów pieniężnych, korzystanie z energii słonecznej pomaga również lepiej prognozować wydatki i zarządzać nimi.

  4. Zwiększ wartość nieruchomości

  Wiele badań wykazało, że domy wyposażone w systemy energii słonecznej mają wyższą wartość i sprzedają się szybciej niż inne. Rzeczoznawcy coraz częściej biorą pod uwagę instalacje słoneczne, ponieważ wyceniają domy w momencie sprzedaży, a ponieważ nabywcy domów stają się bardziej wykształceni w zakresie energii słonecznej, popyt na nieruchomości wyposażone w systemy kolektorów słonecznych będzie nadal wzrastał.

  5. Zwiększenie niezależności energetycznej

  Słońce jest niemal nieskończonym źródłem energii i kluczowym elementem osiągnięcia niezależności energetycznej. Zwiększając naszą zdolność do generowania energii elektrycznej ze słońca, możemy również izolować nasz kraj przed wahaniami cen na światowych rynkach energii.

  6. Tworzenie miejsc pracy i pomoc lokalnej gospodarce

  Przemysł solarny zwiększa liczbę miejsc pracy wielokrotnie szybciej niż ogólna gospodarka. Oczekuje się, że ten wzrost będzie kontynuowany. Ponieważ prace związane z energią słoneczną są zazwyczaj bardziej opłacalne i nie mogą być zlecane na zewnątrz, inwestując w panele słoneczne wspieramy lokalne firmy i przedsiębiorców.

  7. Chroń środowisko

  Solar to świetny sposób na zmniejszenie śladu węglowego. Budynki odpowiadają za 38 procent wszystkich emisji dwutlenku węgla, a przejście na energię słoneczną może znacznie zmniejszyć tę liczbę. Typowy system paneli słonecznych do użytku domowego eliminuje rocznie od trzech do czterech ton emisji dwutlenku węgla – co odpowiada sadzeniu ponad 100 drzew rocznie.

  8. Wykaż swoje zaangażowanie w zrównoważony rozwój

  Zrównoważony rozwój i społeczna odpowiedzialność biznesu są ważnymi elementami kultury i wartości organizacji. Tworzą także wyniki finansowe. Coraz częściej konsumenci i społeczności uznają i nagradzają firmy, które decydują się na odpowiedzialne działanie. Firmy odkrywają, że „zielone” poświadczenia są potężnym czynnikiem decydującym o zakupach konsumenckich, tworząc dobrą wolę i poprawiając wyniki biznesowe.

  9. Zwiększone morale pracowników

  Podobnie jak konsumenci, pracownicy także doceniają zaangażowanie pracodawców w odpowiedzialność społęczną i postawę proekologiczną. Pracownicy uczestniczą w sukcesach i wysiłkach swoich organizacji. Firmy, które dbają o swoją społeczność i środowisko, mają zwykle wyższe obroty, większe zaangażowanych pracowników i wyższy poziom morale.

  10. Bądź konkurencyjny

  Firmy szybko zdają sobie sprawę ze społecznych i ekonomicznych korzyści wynikających z przyjęcia energii słonecznej. W miarę jak początkujący użytkownicy wyprzedzają konkurencję, wiele firm bada energię słoneczną jako sposób na dotrzymanie kroku.